svētdiena, 2008. gada 28. septembris
Sunshine video no Youtube
Mans vērtējums...
Sākotnēji mani ļoti saintriģēja pati filmas ideja - kā tā tiks īstenota, kādā veidā tas vispār ir iespējams - ceļot pretī saulei, ņemot vērā to, ka pārlieku tuvu saulei izkūst it viss - gan dzīvais, gan nedzīvais. Jāteic, ka Denija Boila ideja par mūsdienu apokalipsi ir ģeniāla, arī izpildījums ir satriecošs - izcili specefekti, kā arī lieliski aktieri (īpaši Kilians Mērfijs). Ņemot vērā filmas salīdzinoši mazo budžetu šāda tipa filmai - 20 miljonus $ - saules gaismas efekti ir vienkārši grandiozi, kam līdzās nobāl pat Holivudas ražojuma blokbāsteri. Taču lielākie lauri noteikti pieder filmas režisoram par izcilajiem kadriem, parādot to, cik tomēr cilvēks ir bezspēcīgs pret tik milzīgu, "dzīvu" karstuma plazmu - sauli. Apturētie kadri, dažādas sīkas nianses ļauj noturēt skatītājā spriedzi un emocionālu līdzpārdzīvojumu visas filmas gaitā, neļaujot atslābt ne uz mirkli. Emocijas noteikti paspilgtina izcilā filmas mūzika, kas ir sirdi plosoša un drūmi skaista. Par to, ka filmas mūzikai ir milzum daudz piekritēju, liecina kaut vai tas, ka "Saules gaismas" oficiālajā mājas lapā neskaitāmi daudz fanu nemitīgi prasa filmas veidotājiem, kad tad beidzot iznāks filmas sountrack.
Jāpiemetina, ka "Saules gaisma" ir Lielbritānijas ražojums, kas nozīmē, ka šī filma var nebūt lipīgi salda ar superpozitīvām beigām un valsts karoga patriotismu, filmā nebūs arī Holivudas ražojumiem tipiskā vismaz viena melnādainā, kā arī tā nebūs optimistiski pozitīva. Tieši otrādi, "Saules gaisma" ir visnotaļ pesimistiska filma, kas filmas pēdējā trešdaļā ietver arī šausmu filmas elementus - iespējams, ka tie mazliet traucē, taču lai vai kā - "Saules gaisma" nevienu skatītāju neatstās vienaldzīgu.
Sākotnēji mani ļoti saintriģēja pati filmas ideja - kā tā tiks īstenota, kādā veidā tas vispār ir iespējams - ceļot pretī saulei, ņemot vērā to, ka pārlieku tuvu saulei izkūst it viss - gan dzīvais, gan nedzīvais. Jāteic, ka Denija Boila ideja par mūsdienu apokalipsi ir ģeniāla, arī izpildījums ir satriecošs - izcili specefekti, kā arī lieliski aktieri (īpaši Kilians Mērfijs). Ņemot vērā filmas salīdzinoši mazo budžetu šāda tipa filmai - 20 miljonus $ - saules gaismas efekti ir vienkārši grandiozi, kam līdzās nobāl pat Holivudas ražojuma blokbāsteri. Taču lielākie lauri noteikti pieder filmas režisoram par izcilajiem kadriem, parādot to, cik tomēr cilvēks ir bezspēcīgs pret tik milzīgu, "dzīvu" karstuma plazmu - sauli. Apturētie kadri, dažādas sīkas nianses ļauj noturēt skatītājā spriedzi un emocionālu līdzpārdzīvojumu visas filmas gaitā, neļaujot atslābt ne uz mirkli. Emocijas noteikti paspilgtina izcilā filmas mūzika, kas ir sirdi plosoša un drūmi skaista. Par to, ka filmas mūzikai ir milzum daudz piekritēju, liecina kaut vai tas, ka "Saules gaismas" oficiālajā mājas lapā neskaitāmi daudz fanu nemitīgi prasa filmas veidotājiem, kad tad beidzot iznāks filmas sountrack.
Jāpiemetina, ka "Saules gaisma" ir Lielbritānijas ražojums, kas nozīmē, ka šī filma var nebūt lipīgi salda ar superpozitīvām beigām un valsts karoga patriotismu, filmā nebūs arī Holivudas ražojumiem tipiskā vismaz viena melnādainā, kā arī tā nebūs optimistiski pozitīva. Tieši otrādi, "Saules gaisma" ir visnotaļ pesimistiska filma, kas filmas pēdējā trešdaļā ietver arī šausmu filmas elementus - iespējams, ka tie mazliet traucē, taču lai vai kā - "Saules gaisma" nevienu skatītāju neatstās vienaldzīgu.
ceturtdiena, 2008. gada 18. septembris
ceturtdiena, 2008. gada 11. septembris
Par to pieredzi....
Hmm... ja par to pieredzi blogos, tad situācija šāda:
-visu nedēļu nežēlīgi daudz darba + treniņi + šādas tādas sirdslietas (neatrisinātas)
-vakaros to vien daru kā atlūztu momentā un nevaru no rītiem piecelties, miega bads jau pāris mēnešus mani moka
-vakar naktī mēģināju pieķerties pie tiem blogiem, bet nevarēju pieķerties, jo nežēlīgi miegs nāca
-līdz ar to cēlos šodien 6os, braucu ātrāk uz darbu (lai var auto nolikt, jo pēc tam uz Valmieru būs jābrauc... nevarēšu paspēt citādāk)
-un jau kopš 7iem vēl joprojām burtojos cauri tiem blogiem, bet nez kāpēc man visu laiku savādāk sanāk nekā vajag....
-principā tagad jāsāk ķerties pie darba, klientam jāsūta prezentācija, tā ka es goda vārds nezinu, kā tikšu ar šo te galā
+vēl jāizbrauc ātrāk pēc kaut kādas izziņas par dzīvesvietu, līdz ar to riktīgi jāgoņī pa Rīgu būs, vēl 3 dāmas jāpaņem... nu vāks
Īsumā - pieredze nav tā spožākā... :)
-visu nedēļu nežēlīgi daudz darba + treniņi + šādas tādas sirdslietas (neatrisinātas)
-vakaros to vien daru kā atlūztu momentā un nevaru no rītiem piecelties, miega bads jau pāris mēnešus mani moka
-vakar naktī mēģināju pieķerties pie tiem blogiem, bet nevarēju pieķerties, jo nežēlīgi miegs nāca
-līdz ar to cēlos šodien 6os, braucu ātrāk uz darbu (lai var auto nolikt, jo pēc tam uz Valmieru būs jābrauc... nevarēšu paspēt citādāk)
-un jau kopš 7iem vēl joprojām burtojos cauri tiem blogiem, bet nez kāpēc man visu laiku savādāk sanāk nekā vajag....
-principā tagad jāsāk ķerties pie darba, klientam jāsūta prezentācija, tā ka es goda vārds nezinu, kā tikšu ar šo te galā
+vēl jāizbrauc ātrāk pēc kaut kādas izziņas par dzīvesvietu, līdz ar to riktīgi jāgoņī pa Rīgu būs, vēl 3 dāmas jāpaņem... nu vāks
Īsumā - pieredze nav tā spožākā... :)
Australia - būs viena laba filma!!
Hmm, hmm.... Vakar gāju cauri savai mīļākajai treileru lapai, kur kā vienmēr izpētīju visas jaunākās filmas, precīzāk - treilerīšus... Un vienu es pilnīgi noteikti gribēšu redzēt.
Mazam ievadam to var apskatīt arī šeit!
Bet nu principā es jūtu, ka šitā filma ir domāta vienpersoniskai apskatei, lai var paraudāt un pāris dienas apdomāt redzēto.... man patīk ;)
Un te arī viens smuks attēls no filmas.
..
Mazam ievadam to var apskatīt arī šeit!
Bet nu principā es jūtu, ka šitā filma ir domāta vienpersoniskai apskatei, lai var paraudāt un pāris dienas apdomāt redzēto.... man patīk ;)
Un te arī viens smuks attēls no filmas.
..
Abonēt:
Ziņas (Atom)



